Our Staff

Senior Leadership Team

  • Rivka Rosenberg – Headteacher, Governor
  • Vanessa Kyprios – Deputy Headteacher, English Coordinator, KS1 Phase Leader
  • Lyndsey Jefford – Assistant Headteacher, Behaviour and Well being Lead, Lower KS2 Phase Leader
  • Genevieve Joseph – Assistant Headteacher, Inclusion Manager
  • Victoria Walters – School Business Manager

Teaching Staff

  • Hollyann Darby – Year 6 Class Teacher, Mathematics Coordinator
  • Kathryn Farrelly – Year 6 Class Teacher, Upper KS2 Phase Leader
  • Annabelle Kleywegt – Year 5 Class Teacher, Science Coordinator
  • Dominic Stevens – Year 5 Class Teacher
  • Danielle Platt – Year 4 Class Teacher
  • Monique Darrell – Year 4 Class Teacher, Computing Coordinator
  • Leyla Leondis – Year 3 Class Teacher
  • Lily Pang – Year 3 Class Teacher
  • Caroline Bassett – Year 2 Class Teacher, PSHE Coordinator and School Council Lead
  • Jennifer Lewis – Year 2 Class Teacher
  • Rebecca Hughes – Year 1 Class Teacher
  • Emma Lyon – Year 1 Class Teacher
  • Nicola Piddington – Reception Class Teacher, Foundation Stage Leader
  • Becky Evans – Reception Class Teacher
  • Lianne Samuels – Nursery Class Teacher
  • Rita Cook – Reception Cover Teacher
  • Andrew Treen – Specialist Music Teacher, Governor
  • Vernon Neve Dunn – Specialist PE Teacher
  • Mike Worobec – Specialist Art Teacher

Support Staff

  • Tina Hobbs – Early Years Educator
  • Debbie Price – Early Years Educator
  • Karen Hailstone – Early Years Educator
  • Kia Edema – Early Years Educator
  • Nicola Williams – Early Years Educator
  • Lewwis Spence – Learning Support Assistant
  • Janice Al Ramah – Learning Support Assistant
  • Mariam Bassilly – Learning Support Assistant
  • Michelle Miller – Learning Support Assistant
  • Benedict Clarke – Learning Support Assistant
  • Dominic Rosko – Learning Support Assistant
  • Felix Grainger – Learning Support Assistant
  • Fabio Picarelli – Learning Support Assistant, Music Specialist
  • Jenelle Garbrah – Learning Support Assistant
  • Marina Destefanis – Learning Support Assistant
  • Adama Mitchell – Learning Support Assistant
  • Pat Roche – Learning Support Assistant
  • Clare Hyder – Learning Support Assistant
  • June Jalloh – Learning Support Assistant
  • Nahdia Blake – Learning Support Assistant
  • Andrea Grigorescu – Learning Support Assistant
  • Candice Bell – Learning Support Assistant
  • Sylvia Mcleod – Learning Support Assistant
  • Bronte Dyer – Learning Support Assistant
  • Yasmin Valentine – Learning Support Assistant
  • Tracey Webb – Midday Meal Supervisor
  • Lorraine Green – Midday Meal Supervisor
  • Delores Powell – Midday Meal Supervisor
  • Tina Taylor – Midday Meal Supervisor
  • Nicola Eldred – Midday Meal Supervisor
  • Marcia Banton – Midday Meal Supervisor
  • Leanne Tunesi – Midday Meal Supervisor
  • Kerry Mullins – Midday Meal Supervisor
  • Vicki Good – Midday Meal Supervisor
  • Rebecca Jenkins – Midday Meal Supervisor

Non Teaching Staff

  • Jacqueline Hamm – Administration Manager
  • Jenna Begum – Administration Assistant
  • Hannah Thompson – Receptionist
  • David Piddington – Facilities Manager
  • Peter Harris – School Opening and Closing