Our Staff

Senior Leadership Team

  • Rivka Rosenberg – Headteacher, Governor
  • Vanessa Kyprios – Deputy Headteacher, English Coordinator, KS1 Phase Leader (maternity leave)
  • Jason Elliott - Acting Assistant Headteacher, Teaching and Learning Lead 
  • Lyndsey Jefford – Assistant Headteacher, Behaviour and Wellbeing Lead, KS1 Phase Leader 
  • Genevieve Joseph-Williams – Assistant Headteacher, Inclusion Manager
  • Victoria Walters – School Business Manager

Teaching Staff

  • Kathryn Farrelly – Year 6 Class Teacher, Upper KS2 Phase Leader, English Co-ordinator
  • Annabelle Kleywegt – Year 6 Class Teacher, Science Co-ordinator (part-time)
  • Rebecca Carter – Year 5 Class Teacher
  • Sagal Mohamed - Year 5 Class Teacher
  • Dominic Stevens – Year 4 Class Teacher, History Lead
  • Danielle Platt – Year 4 Class Teacher, Lower KS2 Phase Leader
  • Lily Pang – Year 3 Class Teacher, Geography Lead
  • Jonny Adams - Year 3 Class Teacher, Computing Co-ordinator
  • Hollyann Darby – Year 2 Class Teacher (part-time)
  • Caroline Bassett – Year 2 Class Teacher, PSHE Co-ordinator and School Council Lead
  • Leyla Leondis – Year 2 Class Teacher (maternity leave)
  • Rebecca Hughes – Year 1 Class Teacher
  • Emma Lyon – Year 1 Class Teacher (part-time)
  • Becky Evans – Reception Class Teacher
  • Cristina Eizaguirre Hurban – Reception Class Teacher
  • Nicola Piddington – Nursery Class Teacher, Foundation Stage Leader
  • Russell Howard - Nursery Class Teacher, Foundation Stage Leader (maternity cover)
  • Andrew Treen – Specialist Music Teacher, Class Cover Teacher, Governor
  • Vernon Neve-Dunn – Specialist PE Teacher (part-time)
  • Susanna Davies – Specialist Art Teacher (part-time)
  • Hannah Darkin – SENCO

Early Years Educators

  • Tina Hobbs – Early Years Educator
  • Debbie Price – Early Years Educator (part-time)
  • Karen Hailston – Early Years Educator (part-time)
  • Nicola Williams – Early Years Educator

Learning Support Assistants

  • Lewwis Spence – Learning Mentor
  • Mariam Bassilly (part-time)
  • Michelle Miller (part-time)
  • June Jalloh (part-time)
  • Dominic Rosko (part-time)
  • Janice Al Ramah
  • Benedict Clarke – Speech and Language Specialist
  • Samia El-Kwasmy
  • Pat Roche (part-time)
  • Megan Gosnell

Learning Support Assistants (SEND)

  • Jenelle Spio-Garbrah
  • Marina Destefanis
  • Clare Hyder (part-time)
  • Andrea Grigorescu
  • Yasmin Valentine
  • Chelsea Britton

Midday Meal Supervisors

  • Tracey Webb
  • Lorraine Green
  • Delores Powell
  • Tina Taylor
  • Nicola Eldred
  • Kerry Mullins
  • Vicki Good
  • Rebecca Jenkins
  • Matilda Obeng
  • Ann Omoniyi

Administrative and Premises Staff

  • Jacqueline Hamm – Administration Manager
  • Julie Child – Receptionist
  • Patsy Winters - Administration Officer
  • David Piddington – Facilities Manager